Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2012

Ήττα (2-0) από Πανηλειακό για Παναιτωλικό

Ο Παναιτωλικός σε φιλική αναμέτρηση στον Πύργο γνώρισε την ήττα (2-0) από τον Πανηλειακό.

Η ομάδα του Πύργου πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και έφτασε στη νίκη – καμπανάκι για τον Παναιτωλικό παρουσία περίπου 200 φιλάθλων. Μόλις στο 11’ μετά από ενέργεια του Σαλαπάτα ο Ιωάννου στην προσπάθειά του να διώξει σημείωσε αυτογκόλ

Οι Αγρινιώτες είχαν την υπεροχή στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου και στο 40’ ο Ντιμπαλά είχε δοκάρι με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Καμαρά. Το 2-0 διαμορφώθηκε στο 80’ με εκτέλεση πέναλτι του Σαλαπάτα.

Πανηλειακός: Αθανασόπουλος, Κουλός, Λούγκος, Κολοβός, Κολόκας, Πέτρου, Οικονομόπουλος, Σαλαπάτας, Μήτρου, Φ. Παναγόπουλος, Κατσαρός. Αγωνίστηκαν και οι: Φράγκος, Σαραμαντάς, Γκρίλας, Τζουμάκας, Κοτσόκολος, Κάτσικας.

Παναιτωλικός: Στεφανάκος, Μπακάκης, Γκόλιας, Ακουάρο, Ιωάννου, Μπογκντάνοβιτς, Μητρόπουλος, Φαβάλι, Ντιμπαλά, Δάρλας, Καμαρά. Έπαιξαν και οι: Κουτσοσπύρος, Σφακιανάκης, Πασσάς.