Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2013

Παναιτωλικός–Καβάλα, σημειώσατε Χ (0-0)

Panaitolikos- Kavala (4)

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση μεταξύ Παναιτωλικού και Καβάλας για την 23η αγωνιστική της Football League. Σε ένα παιγνίδι που ο Παναιτωλικός είχε τον έλεγχο σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, όμως η καλή άμυνα και οι συνεχείς καθυστερήσεις από πλευράς φιλοξενούμενων, δεν του επέτρεψαν να πάρει τους τρεις βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

Παναιτωλικος (Μάκης Χάβος): Στεφανάκος, Αραμπατζής, Κούσας, Μελισσάς, Γκόλιας, Σφακιανάκης, Ιορδανίδης, Μπελόν, Σίσιτς, Καμαρά, Μπόγιοβιτς.

Καβάλα (Νίκος Παπαδόπουλος): Αποστολίδης, Ντουτσαρίδης, Ντος Σάντος, Κοτίτσας, Μπάρρι, Εν Ντιαγέ, Τάσιτς, Μαραγκός, Καλαγκάνης, Τριποτσέρης, Παγώνης.

Το φιλμ του αγώνα:

Α΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

4′ Σουτ του Ιορδανίδη έξω από την περιοχή, πέρασε αρκετά άουτ.

5′ Σουτ του Ντος Σάντος επίσης έξω από την περιοχή, πέρασε και αυτό αρκετά άουτ.

13′ Όμορφο γυριστό σουτ από τον Καμαρά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σίσιτς, πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αποστολίδη.

15′ Κίτρινη κάρτα για τον Παναιτωλικό στον Κούσα.

17′ Κίτρινη κάρτα για την Καβάλα στον Τάσιτς.

24′ Κεφαλιά του Μελισσά μετά από εκτέλεση φάουλ του Σίσιτς από πλάγια δεξιά, πέρασε άουτ.

25′ Εξαιρετική προσωπική ενέργεια του Μπάρρι από τα αριστερά, πάτησε περιοχή αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε στο πόδι του Κούσα και πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Στεφανάκου.

30′ Πολύ όμορφη προσωπική ενέργεια του Μπελόν που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και αφού μπήκε στην μεγάλη περιοχή, το σουτ που επιχείρησε απομάκρυνε σε κόρνερ ο Αποστολίδης.

36′ Κίτρινη κάρτα για την Καβάλα στον Ντος Σάντος.

45′ Κεφαλιά του Σφακιανάκη μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σίσιτς, πέρασε άουτ.

45+2′ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

Β΄ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

48′ Σουτ του Σίσιτς από τα όρια της μεγάλης περιοχής απομάκρυνε σε κόρνερ ο Αποστολίδης.

49′ Κεφαλιά του Κούσα από κόρνερ του Σίσιτς ψηλά άουτ.

51′ Κίτρινη κάρτα για τον Παναιτωλικό στον Ιορδανίδη.

53′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικο, στη θέση του Καμαρά ο Πασάς.

57′ Σουτ του Σφακιανάκη αρκετά έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Αποστολίδης.

58′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Ιορδανίδη ο Γιάνεφ.

67′ Αλλαγή για την Καβάλα, στη θέση του Ντος Σάντος ο Ντόσης.

76′ Σέντρα του Μπελόν και κεφαλιά του Μπόγιοβιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Αποστολίδης.

77′ Κίτρινη κάρτα για την Καβάλα στο Μαραγκό.

77′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Σφακιανάκη ο Τζούνιορ.

78′ Κεφαλιά του Μπόγιοβιτς μετά από εκτέλεση φάουλ του Σίσιτς από αριστερά, μπλόκαρε ξανά ο Αποστολίδης.

81′ Αλλαγή για την Καβάλα, στη θέση του Τάσιτς ο Μπρατσιάνι.

87′ Κεφαλιά του Μπόγιοβιτς έπειτα από σέντρα του Αραμπατζή, στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Καβάλας.

88′ Κίτρινη κάρτα για την Καβάλα στον Εν Ντιαγέ.

88′ Αλλαγή για την Καβάλα, στη θέση του Εν Ντιαγέ ο Κάργας.

89′ Κίτρινη κάρτα για την Καβάλα στον Αποστολίδη.

90+4′ Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Καβάλας και κεφαλιά του Πασά που βρήκε σε πόδι αμυντικού, η μπάλα κατέληξε και πάλι στην αγκαλιά του Αποστολίδη.