Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2012

Ήττα και αποκλεισμός από το κύπελλο

Ο ΟΦΗ ήταν ο νικητής του σημερινού αγώνα κυπέλλου στο Αγρίνιο. Επιβλήθηκε με σκορ 3-1 του Παναιτωλικού και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 35’ όταν σε σέντρα του Μητρόπουλου, ο Ρότσα με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 42’ ο Σίσιτς με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 1-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το ημίχρονο. Στο 54’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Βάντο, αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπούρμπος με πλασέ έδωσε προβάδισμα στον ΟΦΗ. Στο 59’ αποβλήθηκε ο Φερνάντες. Ο Παναιτωλικός πίεσε να ισοφαρίσει και έχασε ευκαιρίες. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μάντζιος διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τσενάμο, Αναστασιάδης, Μουμίν (69’ Πασάς), Ρότσα, Παλαιολόγος (83’ Μπελεβώνης), Φερνάντες, Χαριστέας (33’ Καραμαλίκης), Ντολεζάι, Μητρόπουλος, Άντι, Καμαρά.

ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Γαλανόπουλος, Ταυλαρίδης, Ζορμπάς (57’ Μπούρμπος), Μάντζιος, Βάντο, Κάλαϊτζιτς, Μποντόρ, Σόουζα, Σίσιτς (64’ Παπουλής), Λόπεζ Ζ. (72’ Πίτσος).